انتفاضه سایبری

نو شیدنی ها:
-پپسی :  آیا تا به حال به معنای این اسم دقت کرده اید؟
پپسی مخفف جمله ایست که معنای آن این است:
هر پنی را برای تامین اسراییل بپردازید.
Pay every penny to save Israel
- کوکا کولا : که وقتی بر چسب روی آن را بر عکس کنید و از پشت بخوانید جمله لا محمد ، لا مکه نمایان می گیردد....
پیشنهاد می شود به جای محصولات پپسی ، فانتا و کوکا کولا که محصولاتی اسراییلی هستند از انواع مارک های ایرانی استفاده کنید که همان کیفیت و طعم را دارند تا علاوه بر حمایت نکردن از یک شرکت اسراییلی ، موجب تشویق تولیدات داخلی شویم.مانند زمزم...

متاسفانه ما مصرف کننده پوشاک اسراییلی هم هستیم!
تیم برلند نیز از حامی های این رژیم منحوس یعنی اسراییل است...
به شما پوشاک ایرانی توصیه می شود. اما اگر خیلی علاقه به پوشیدن لباس های مارک دار دارید از مارک های دیگر مثل گوجی، لاگوست ، ورساچه و... استفاده کنید...
و اما گوشی موبایل...
بسیاری از ما می دانیم که نوکیا نیز محصولی است اسراییلی!!
امروزه در بازار گوشی های مختلفی عرضه می شوند با کاربری های متفاوت...از این انواع مارک های گوشی، نوکیا و سونی اریکسون دو رقیب جدی به شمار می آیند اما آیا ماهیت این دو نیز یکسان است؟؟؟؟؟
لوازم منزل:
-بایترون و بوش  که این دو حامی های اسراییل هستند به جای محصولات آنها  انوع مارک های لوازم خانگی مشابه...مثل سامسونگ، ال جی و... پیشنهاد می شود.
لوازم آرایشی و بهداشتی :
-اوریل  به جای آن  اوریف لیم – اتود – بورژوا و... پیشنهاد می شود...
لوازم سخت افزاری کامپیوتر :
اینتل و آی بی ام  در ضمینه ساخت سی پی یو...دانشمندان صنایع دفاع به تکنولوژی ساخت آن رسیده اند اما متاسفانه بسیار هزینه بر است و مقرون به صرفه نیست....؟
و اما مارک های دیگه ای که متاسفانه جایگزینی ندارند و فقط و فقط در استفاده از اونها باید بصیرت به خرج دادو با دید انتقادی به محصولات آنها نگاه کرد:
فاکس قرن بیستم - برادران وارنر - شرکت والت دیسنی - بابیلون - سی ان ان -مترو گلدین مایر – گوگل – یاهو – بی بی سی
این تلاشی بود برای مبارزه با کالاهای اسراییلی...
چقدر خوب می شه اگر هر کدام از ما تو محیط تحصیل و زندگیمون یه افسر باشیم و حداقل به اطرافیانمون تذکر بدیم....
+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم اردیبهشت 1390ساعت 12:16  توسط همسنگر  | 

 صهیونیستی بودن موتورولا 

موتورلا با تامين ابزارهاي نظامي اسرائيل -شامل تسليحات مختلف نظامي از فيوزهاي به کار رفته در بمب و موشک هاي هدايت شونده گرفته تا رادارهاي پيشرفته سيستمهاي نظارتي تاسيسات، گيت هاي تفتيش، و...- اين کشور را مورد حمايت خود قرار مي دهد. سرمايه گذاري عظيم اقتصادي موتورلا در اسرائيل به سال 1948 بازمي گردد و باعث شده تا اين شرکت برنده جايزه Jubilee شود.محصولات اين شرکت شامل دستگاه هاي تلفن همراه، لوازم جانبي تلفن همراه، تلفن هاي بي سيم، تلويزيون هاي ديجيتال و... است.

  

+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم اردیبهشت 1390ساعت 12:13  توسط همسنگر  | 

اقدامات شهروندان برخی شهرهای مهم جهان از جمله واشینگتن، کالیفرنیا، لندن، برلین،تورنتو و آمستردام در راستای تحریم اسرائیل افزایش یافته است. همچنین در یکسری دانشگاههای معتبر دنیا از جمله بریتیش کلمبیا، هاروارد، براون و وست چستر نیز کمپین های بیشتری علیه اسرائیل فعالیت می کنند.

در ماه ژوئیه " المپیا" یک شرکت برجسته مواد غذایی در واشینگتن اعلام کرد که در دو فروشگاه زنجیره ای بزرگ این تولیدکننده مواد غذایی، هیچ محصول اسرائیلی فروخته نخواهد شد. " سر اُسقف دِسموند توتو" نیز در بیانیه ای از تحریم کالاهای اسرائیلی حمایت کرد. وی در بیانیه گفت: شرکت تولیدکننده مواد غذایی المپیا در واشینگتن به این جنبش گسترده جهانی به نمایندگی از شهروندان و بخش خصوصی برای حمایت از اقدامات غیرخشونت آمیز با هدف مبارزه برای رسیدن فلسطینیان به عدالت و داشتن حق تعیین سرنوشت خود پیوسته اند.

دانشگاه هاروارد نیز در اقدامی از سرمایه گذاری به ارزش 40 میلیون دلار در صنایع داروسازی، سیستم های نرم افزار تکنولوژی و امور ارتباطی که اسرائیلی ها هدایت آن را بر عهده داشتند، صرف نظر کرده است. "جان لانگ بریک" سخنگوی دانشگاه هاروارد در این رابطه گفت: این سیاست دانشگاه است و تغییری در آن ایجاد نخواهد شد. به گفته کارشناسان، مقامات دانشگاه هاروارد در حقیقت به آرامی تلاش می کنند تا به کمپین ضد اسرائیلی در جهان بپیوندد و با امتناع از پاسخ دادن به سوالات در مورد این اقداماتشان می خواهند از واکنش های اسرائیلی ها جلوگیری کنند.

در شهر وَنکوور کانادا نیز اخیرا 50 معترض ضد اسرائیلی در بندری تجمع کردند و کامیون داران نیز برای پیوستن به این کمپین ضد اسرائیلی  و به ویژه مخالفت با فعالیتهای یک کشتی بزرگ اسرائیلی در
بندری در شهر ونکوور تظاهرات کردند. " گوردون مورای" سخنگوی ائتلاف تحریم آپارتاید اسرائیل گفت: این اقدامات در کانادا بخشی از یک کمپین بین المللی برای فشار آوردن به اسرائیل در تبعیت از قوانین بین المللی و توقف کشتار غیرنظامیان بی گناه در سرزمین های اشغالی است. "مایک کربس" یکی دیگر از مقامات این ائتلاف در کانادا اظهار داشت: علاوه بر جامعه کارگری در کانادا، جوامع کارگری در آفریقای جنوبی، کشورهای اسکاندیناوی، آمریکا، ترکیه و هند نیز حمایت خود را از فلسطینیان اعلام کرده اند. این جنبش همبستگی جهانی به این نتیجه رسیده که بهترین راه برای تغییر رفتار اسرائیل انجام اقدامات علیه شرکتها و نهادهای اسرائیلی است تا دولت تل آویو فشار جامعه جهانی را احساس کند.

" تام وکلیلس" یک تحلیل گر امور بین الملل در مورد افزایش کمپین های ضد اسرائیلی در سراسر جهان گفت: به نظر می رسد با افزایش اقدامات غیربشری اسرائیل علیه فلسطینیان، مردم جهان دست به کار شده اند و به طور تعجب آوری کمپین های ضد اسرائیلی در سراسر جهان رو به افزایش بوده است. گویی بخشی از جهان خود را وارد جنگ غیرمستقیم با اسرائیل کرده است.

در هشتم سپتامبر کمپینی در کالیفرنیا آغاز به کار کرد که هدف اصلی اش درخواست برای عدم انجام فعالیتهای تجاری با اسرائیل بوده است. " شرنا گلاک" یک فعال صلح طلب در آمریکا گفت: در آمریکا حداقل در هشت شرکت از بودجه عمومی برای تامین تجهیزات جنگی و تسلیحات استفاده شده در راستای نقض حقوق بشر توسط اسرائیلی ها و همچنین حمایت از شهرک سازی های غیرقانونی اسرائیل استفاده شده است. "سر اُسقف توتو" نیز در جمع اعضای این کمپین ضد اسرائیلی در کالیفرنیا تصریح کرد: ما نظام آپارتاید را به صورت غیرخشونت آمیز شکست دادیم چون جامعه جهانی با حمایت از تحریم نظام آپارتاید موافقت کرد. یک کمپین مشابه نیز می تواند به صلح در خاورمیانه و توقف اقدامات اسرائیل علیه فلسطینیان کمک کند. این اولین کمپین گسترده ضد اسرائیلی در کالیفرنیا است و بنابر گفته سازماندهنگان این کمپین در شهرهای دیگر ایالت کالیفرنیا نیز قرار است این کمپین آغاز به کار کند.

آنچه بیش از هر چیز دیگری در این مقطع زمانی در جامعه جهانی نمود بیشتری دارد، افزایش بی سابقه کشورها و نهادهای مخالف سیاست های اسرائیل و حامی تحریم این نظام آپارتایدی است.
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم اردیبهشت 1390ساعت 19:3  توسط همسنگر  | 

داستان گاو بني‎اسرائيلداستان گاو بني‎اسرائيل

ماجراي گاو بني‎اسرائيل، مختلف نقل شده، ما در اينجا نظر شما را به ذكر يكي از آن روايات، با توجّه به روايات ديگر و آيات 67 تا 73 سورة بقره، جلب مي‎كنيم.
مرد نيكوكاري به پدر و مادر خود احترام مي‎كرد. در يكي از روزها كه پدرش در خواب بود معاملة پر سودي برايش پيش آمد، ولي مغازه‎اش بسته بود و كليد مغازه نزد پدرش بود و پدرش نيز در آن وقت خوابيده بود. فروختن كالا، بستگي به بيدار كردن پدر داشت، تا كليدي را كه در نزد پدر بود بگيرد. مرد نيكوكار آن معاملة پرسود را به خاطر بيدار نكردن پدر، انجام نداد (و به خاطر احترام به پدر، از سود كلاني كه معادل 70 هزار درهم بود، گذشت) و مشتري رفت. وقتي پدر بيدار شد و از ماجرا اطّلاع يافت، از پسر مهربانش تشكّر كرد و گاوي را كه داشت به پسرش بخشيد و گفت: «اميدوارم خير و بركت بسيار، از ناحية اين گاو به تو برسد.»
اين از يك سو، و از سوي ديگر يكي از جوانان نيك بني‎اسرائيل از دختري خواستگاري كرد، به او جواب مثبت دادند، پسرعموي او كه جوان آلوده به گناه بود، از همان دختر خواستگاري كرد. خواستگاري او را رد كردند، او كينة پسرعمويش را به دل گرفت تا اينكه شبي او را غافلگير كرده و كشت و جنازه‎اش را در يكي از محلّه‎ها انداخت. فرداي آن روز كنار جنازه آمد و با گريه و داد و فرياد، تقاضاي خونبها كرد و گفت: «هر كس او را كشته، خونبهايش به من مي‎رسد، و اگر قاتل پيدا نشد، اهل آن محل بايد خونبها را بپردازند!»
موضوع پيچيده شد و اختلاف، شديد گرديد، چون تعيين قاتل از طريق عادي ممكن نبود و ادامة اين وضع ممكن بود موجب فتنه و قتل عظيم شود، نزد موسي ـ عليه السلام ـ آمدند تا او از خدا بخواهد قاتل را معرّفي كند.
موسي ـ عليه السلام ـ حلّ مشكل را از درگاه خدا خواست، خداوند دستوري به او داد، موسي ـ عليه السلام ـ آن دستور را به قوم خود چنين بيان كرد:
خداوند به شما دستور مي‎دهد ماده گاوي را ذبح كنيد و قطعه‎اي از بدن آن را به مقتول بزنيد، تا زنده شود و قاتل را معرّفي كند و درگيري پايان يابد.
بني‎اسرائيل: آيا ما را مسخره مي‎كني؟
موسي: به خدا پناه مي‎برم از اينكه از جاهلان باشم.
بني‎اسرائيل اگر كار را در همين جا ختم مي‎كردند، زود به نتيجه مي‎رسيدند، ولي بر اثر سؤالهاي مكرّر، خودشان كار خود را دشوار نمودند، به موسي گفتند: «از خدا بخواه براي ما روشن كند كه اين ماده‌ گاو، بايد چگونه باشد؟»
موسي: خدا مي‎فرمايد: ماده گاوي كه نه پير و از كار افتاده، و نه جوان باشد، بلكه ميان اين دو باشد، آنچه به شما دستور داده شد زود انجام دهيد.
بني‎اسرائيل: از خدا بخواهد كه چه رنگي داشته باشد.
موسي: خداوند مي‎فرمايد: گاوي زردرنگ كه رنگ آن بينندگان را شاد سازد.
بني‎اسرائيل: از خدا بخواه بيشتر توضيح دهد، زيرا چگونگي اين گاو براي ما مبهم است، اگر خدابخواهد ما هدايت خواهيم شد.
موسي: خداوند مي‎فرمايد: گاوي باشد كه براي شخم زدن رام نشده، و براي زراعت آبكشي ننموده است و هيچ عيب و رنگ ديگري در او نيست.
بني‎اسرائيل: اكنون مطلب روشن شد. حقّ مطلب را براي ما آوردي.[1]
بني‎اسرائيل به جستجو پرداختند تا گاوي را با همين اوصفا بيابند، سرانجام چنين گاوي را از خانة همان مرد نيكوكاري كه به پدر و مادر احترام مي‎كرد و پدرش گاوي به او بخشيده بود يافتند، آن گاو را پس از چانه‎زني‎هاي مكرّر به قيمت بسيار گران يعني به پُر بودن پوست آن از طلا، خريدند و گاو را آوردند. به دستور موسي ـ عليه السلام ـ آن گاو را ذبح كرده، دم او را قطع كردند و به مقتول زدند، او به اذن خدا زنده شد و گفت: «فلان پسرعمويم كه ادّعاي خونبهاي مرا دارد، قاتل من است.»
معمّا حل شد و قاتل به مجازات رسيد و مقتول زنده شده با دختر عموي خود ازدواج كرد و مدّت زماني با هم زندگي كردند و آن مرد نيكوكار، كه به پدر و مادر نيكي مي‎كرد به سود كلاني رسيد و پاداش نيكوكاريش را گرفت، حضرت موسي ـ عليه السلام ـ فرمود:
«اُنْطُرُوا اِلي الْبِرِّ ما بَلَغَ بِاَهْلِهِ؛ به نيكي بنگريد كه چه پاداش سودمندي به صاحبش مي‎بخشد!»[2]
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم اردیبهشت 1390ساعت 19:2  توسط همسنگر  | 

نوکیاهای ایرانی
چه کسانی نوکیا را به ایران آوردند. نوکیا تنها تولید کننده گوشی است که در ایران دفتر دارد. نه تنها گوشی، بلکه سایر تجهیزات مخابراتی نوکیا که بیشتر در زیرساخت ها مورد استفاده است در ایران مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از نام هایی که با نوکیا در ایران پیوند خورده است، »ایراتل« است. در روزهای اخیر، همزمان با جدی شدن بحث گوشی های ساخت نوکیا، گمانه زنی ها برسر اینکه ارتباط نوکیا با ایران از چه طریقی است نیز قوت گرفته است. از طرف دیگر، استفاده از شنودهای پیشرفته و امکانات امنیتی جدید در داخل شرکت ایراتل، دستاویزی برای کسانی شده است که واردکننده این دستگاه ها چه کسی است؟ از طرفی بعد از اینکه تعرفه های واردات گوشی های تلفن همراه تغییر کرد، طی سال های گذشته، ایراتل به جای واردات گوشی های تلفن همراه و خدمات تعمیرات آن، بیشتر به سمت نصب آنتن ها و تجهیزات مخابراتی رفته است. این شرکت از اولین شرکت هایی بود که اقدام به واردات گوشی تلفن همراه و خدمات پس از فروش در ایران کرد اما علاوه بر این، نام مدیر شرکت بعضا در مباحث سیاسی دیده می شود.

الف.الف، شهرام جزایری وحسین شریعتمداری
نام مدیر ایرانی نوکیا، بیشتر به خاطر اشاره های معروف مدیرمسوول روزنامه کیهان به عنوان چهره ای سیاسی مطرح شد. در هفته اول اسفندماه سال ۸۵، در جریان فرار شهرام جزایری، حسین شریعتمداری در یادداشتی به بررسی احتمال دست داشتن برخی از افراد در فرار شهرام جزایری می پردازد که به دلایلی از سوی برخی از افراد حمایت می شدند. در این یادداشت نامی از این افراد برده نمی شود و تنها به اشارتی از محل ها و مکان ها اکتفا می شود. در همین سال (یعنی سال ۸۵)، پ-ف، خواهر زاده مدیر ایرانی نوکیا به روزنامه کیهان می رود و یک سال بعد کتاب »شوالیه های ناتوی فرهنگی« را توسط انتشارات کیهان منتشر می کند. ماجرای جزایری و حامیان او مسکوت می ماند تا فروردین همین امسال. در ۲۲ فروردین سال ۸۸حسین شریعتمداری در شماره ۱۹۳۳۲ در ستون »یادداشت روز« سرمقاله ای به امضای خود تحت عنوان »آنجا چه خبر است؟« نگاشت که تامل برانگیز بود و به موارد مورد ابهام در پرونده جزایری اشاره داشت. نامبرده در این یادداشت کدهایی داد، که نمی توان به سادگی از آنها گذشت. در بندهفتم این یادداشت آمده است: کاش برخی از مسوولان محترم دستگاه قضایی به جای آنکه گذران اوقات فراغت خود – که متاسفانه خیلی هم زیاد هست! – به نقاط خوش آب و هوای کشور رفته و در خانه های اشرافی کلان سرمایه داران جا خوش کنند، بخشی از وقت خود – بخوانید وقت متعلق به ملت- را نیز صرف رسیدگی به امور قضایی بر زمین مانده مردم و بررسی هویت برخی از مدیران این دستگاه می کردند ـ البته به عنوان وظیفه خویش نه منت به مردم. مثلاچرا تعطیلات نوروزی را در باغ رویایی! و چند ده هکتاری آقای »الف« – در منطقه خوش آب و هوای شمال سپری کرده و در ویلاهای آنچنانی و اشرافی این کلان سرمایه دار لم داده اند؟ که خدای نخواسته مجبور باشند بهای این »لم دادن« ها را از کیسه ملت هزینه کنند؟! با توجه به اینکه این مدیر در یکی از شهرهای شمالی کشور، املاک زیادی دارد، برخی از منابع معتقد بودند احتمالامنظور شریعتمداری از »الف.الف« همان مدیر شرکت ایراتل است.آیا این گمانه درست است؟

استعفای مدیر نوکیا به دلایل شخصی
۲۶ فروردین ماه امسال (سال ۸۸) مدیرعامل نوکیا در ایران استعفا داد. ب-خ در گفت وگو با ایتنا، دلیل این امر را صرفا مسائل شخصی دانست که موجب تصمیم او برای خروج از نوکیا شده است. وی همچنین ارتباط این موضوع را با مسائل دیگر یا شایعات احتمالی رد کرد.مدیرعامل مستعفی بیش از چهار سال در جایگاه مدیر عامل نوکیا در ایران که مهم ترین عنوان این شرکت در ایران تلقی می شود، فعالیت می کرد.دوران فعالیت او مجموعا دورانی آرام و در عین حال برای نوکیا نسبتا پررونق بود.به گزارش ایتنا در مراسمی که از سوی دفتر نوکیا در ایران برگزار شد، ضمن تودیع مدیرعامل سابق، علیرضا شفیع پور به عنوان مدیر عامل جدید، جایگزین نامبرده شد.

نوکیا حامی صهیونیست یا نوکیا فروشنده مخفی
در سال های گذشته، همزمان با عملیات مختلف اسرائیل علیه فلسطین و لبنان، گروه های مذهبی و سیاسی در ایران اقدام به انتشار لیستی از شرکت های حامی صهیونیست کردند. در بین شرکت ها و موسساتی مثل کوکاکولا، فانتا، سی ان ان، کیت کت، نستله و…نام نوکیا نیز به چشم می خورد و اتفاقا از بین این برند ها، برندهایی که بیشتر مورد توجه تحریم کنندگان مذهبی قرار گرفته بود، کوکاکولا، نستله و نوکیا بودند. در همان زمان ها بود که بسیاری از متدینین، به جای گوشی های نوکیا از گوشی هایی مثل سونی اریکسون استفاده می کردند و حالابعد از گذشت سال ها، یکبار دیگر نام نوکیا به خاطر فروش مخفیانه ابزار شنود بر سر زبان ها جاری شده است با توجه به اظهارات فعالان بازار، این مساله تا حدود زیادی بر فروش این محصول در بازار تاثیرگذار بوده است.

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم اردیبهشت 1390ساعت 18:26  توسط همسنگر  | 

superior.gifriver-island.jpgkimberly.jpg
nur_die.gifwbcc_logo.giflogo_mast.gif
+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم اردیبهشت 1390ساعت 18:25  توسط همسنگر  | 

اینتل :

اینتل یک واحد توسعه‌ی خود را در سال 1353 در حیفا و یک مجتمع تولید ریزپردازنده را در سال 1364 در قدس بنا نهاد. این واحدها نخستین مراکزی بودند که این شرکت خارج از مرزهای ایالات متحده ایجاد کرده بود.


یکی از واحدهای این شرکت که در زمینه‌ی پردازنده‌های موسوم به پنتیوم 4 فعالیت می‌کند، در زمین‌های یک روستای اشغال‌شده‌ی فلسطینی ساخته شده و ساکنان این روستا که پیش از تخریب، سیصد خانه، دو مسجد و یک مدرسه داشته، قتل‌عام شده‌اند و باقیماندگان اندک آن نیز حق بازگشت به زمین‌هایشان را ندارند.


مسوولان شرکت اینتل، به بهانه‌ی خودداری از ورود به مناقشات سیاسی، از گفتگو درباره‌ی سرنوشت صاحبان حقیقی زمین‌های این منطقه پرهیز می‌کنند. شعبه‌ی اسراییلی این شرکت هم‌اکنون با بیش از 4000 نفر کارمند، سومین واحد بزرگ اینتل در دنیاست و صادرات آن سالانه بیش از یک‌هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود. این واحد هم‌اکنون بر روی پردازنده‌های centerino کار می‌کند.


+ نوشته شده در  شنبه دهم اردیبهشت 1390ساعت 13:48  توسط همسنگر  | 

وزارت خارجه‌ی رژیم اشغال‌گر قدس در روزنگاری که برای سال 1345 منتشر کرده، شش واقعه را حیاتی خوانده است. مخالفت صریح شرکت کوکاکولا با تحریم اسراییل از سوی کشورهای اسلامی یکی از این وقایع است. این شرکت در سال 1356، به پاس سی‌سال پشتیبانی از رژیم صهیونیستی و مقاومت در برابر تحریم مسلمانان از سوی هیات اقتصادی اسراییل مورد تشویق قرار گرفت.کوکاکولا در برابر دریافت 55میلیارد تومان معافیت مالیاتی، یک مجتمع تولیدی در زمین‌های یک روستای فلسطینی ساخته است. این شركت میزبان و پشتیبان مالی اتاق بازرگانی اسراییل و آمریکا در سال 1380 نیز بود. استفاده از مواد سمی و مضر برای کودکان در کشورهای جهان سوم و به‌کارگیری گروه‌های شبه‌نظامی برای برخورد با کارگران معترض در کشورهای آمریکای جنوبی، موجب شده که محصولات این شرکت از سوی برخی از نهادهای مدنی جهانی تحریم شود.
Walt Disney
نمایشگاه هزاره‌ی دیسنی، بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسراییل معرفی کرد؛ در حالی‌که حتی بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل متحد هم، اشغال این شهر از سوی رژیم صهیونیستی خلاف قوانین بین‌المللی است. کارشناسان دیسنی به همراه نمایندگان اسراییل، بیش از 18ماه روی بخشی از این نمایشگاه که «تالار اسراییل» خوانده می‌شد کار کردند. جویش کرونیکل (نشریه‌ی یهودی چاپ لندن) نوشت: «اگر آن نمایشگاه را می‌دیدید، بی‌شک بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسراییل می‌پذیرفتید.»
درخواست برخی از سازمان‌ها و دولت‌های اسلامی از اتحادیه‌ی عرب برای تحریم شرکت دیسنی، در گام‌های آخر و با سخنرانی و مخالفت ولید بن طلال، شاهزاده‌ی سعودی و یکی از بزرگترین سهام‌داران یورودیسنی شکست خورد. دولت اسراییل نیز که بیش از یك‌میلیارد و هشت‌صدمیلیون تومان از هشت‌میلیارد تومان هزینه‌ی ساخت این نمایشگاه را پرداخته بود، از دیسنی به خاطر مقاومت در برابر مسلمانان تشکر کرد.
شرکت سرمایه‌گذاری خانواده‌ی دیسنی، بیش از پانصدمیلیارد تومان در سرزمین‌های اشغالی سرمایه‌گذاری كرده است. این شركت اعلام كرده كه می‌خواهد فعالیت اقتصادی جدیدی را آغاز كند که حجم آن دست‌کم دویست و پنجاه‌میلیارد تومان است.
______________________________________
ولید بن طلال بن عبدالعزیز آل‌سعود
متولد 16 اسفند 1333. ولید از یک سو نوه‌ی پسری عبدالعزیز، بنیان‌گذار عربستان جدید و از سوی دیگر نوه‌ی دختری ریاض الصلح، اولین نخست‌وزیر لبنانِ پس از استقلال است. وی مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی خود را در سال 1357 و کارشناسی ارشد علوم اجتماعی‌اش را در سال 1364 به دست آورد.
شاهزاده ولید، فعالیت اقتصادی خود را از سال 1357 با خرید و فروش زمین و سهام آغاز کرد و هم‌اکنون سیزدهمین ثروتمند مرد دنیا به شمار می‌رود. بخشی از سهام شرکت‌هایی چون سیتی‌بانک نیویورک، موتورولا، اپل، AOL، یورودیسنی، نیوز و چند شرکت، هتل و بانک دیگر متعلق به اوست.
ولید علی‌رغم وابستگی‌اش به خاندان پادشاهی عربستان، از صحنه‌ی سیاسی این کشور کناره گرفته است؛ اما با توجه به تابعیت لبنانی‌اش، چندی است تلاش می‌کند جایگاهی برای خود در میان گروه‌های سنی لبنانی دست و پا کند که البته هنوز موفق نشده است. گرایشات آمریکادوستانه‌ی شاهزاده ولید موجب شد پس از فروریختن برج‌های نیویورک در سال 80، چندین میلیون دلار برای بازسازی این شهر ارایه کند، که شهردار نیویورک نپذیرفت.
________________________________________
Time Warner
همان‌گونه كه از نامش پیداست، این شركت نتیجه‌ی پیوستن چند شركت رسانه‌ای آمریكایی به یك‌دیگر است. شركت‌هایی همچون برادران وارنر، تایم و AOL كه هركدام در رشته‌ی خود یكی از بزرگترین‌ها بودند. تایم‌وارنر جایزه‌ی جوبیلی را به پاس پشتیبانی طولانی و همه‌جانبه از اسراییل، از بنیامین نتانیاهو (نخست‌وزیر پیشین این رژیم) دریافت كرده است.
نزدیك به یك‌سوم از همه‌ی سرمایه‌گذاری‌های شركت، در سرزمین‌های اشغالی انجام می‌شود و در همین راستا، همه‌ی سهام شركت‌های اسراییلی Ubique و ICQ را خریده است. ICQ شركت ناشر و سازنده‌ی نرم‌افزاری برای گفتگوی اینترنتی (چت) است كه توسط چهار جوان اسراییلی، با هدف عرضه‌ی شیوه‌ی جدید ارتباط از راه دور بنیان نهاده شده و هم‌اكنون طرفداران زیادی دارد.
به گزارش نشریه‌ی یهودی جروزالم‌پست در سال 1380، یكی از نهادهای یهودی آمریكا از این شركت و دو مجتمع اقتصادی دیگر، به پاس پشتیبانی مالی از اسراییل تقدیر كرد.
Timberland
جفری سوارتز مدیرعامل و رییس هیات‌مدیرهی شرکت در پایان یک سفر چهارروزه به سرزمین‌های اشغالی، در گفتگو با نشریه‌ی یهودی جروزالم‌پست تاکید کرد كه اسراییل باید پیامش را به گوش جهانیان برساند.
وی که فرزند یک خانواده‌ی دوآتشه‌ی یهودی است، به دولت اسراییل توصیه کرد كه صد سرباز را به عنوان مبلّغ به میان مردم آمریکا بفرستد تا واقعیت را برای آمریکاییان توضیح دهند. او اضافه کرد كه با احساس وظیفه‌ی فراگیر کردن پیام اسراییل به کشورش بازمی‌گردد.
شرکت تیمبرلند بیش از بیست فروشگاه در سرزمین‌های اشغالی دایر کرده و یکی از تولیدکنندگان پوتین‌های سربازان ارتش رژیم اشغالگر قدس است.
این خانواده یکی از مهم‌ترین پشتیبانان مالی موسسات آموزشی یهودیان در آمریکاست.
Starbucks
هوارد شولتز مدیرعامل شركت، از سوی یكی از موسسات یهودی به عنوان «پشتیبان صهیون» مورد تقدیر قرار گرفت. یكی از مقامات وزارت امور خارجه‌ی رژیم صهیونیستی نیز فعالیت یهودیان ثروتمندی چون شولتز را یكی از عوامل موفقیت تبلیغاتی اسراییل می‌داند.
شولتز در یك سخنرانی در جمع یهودیان در یك كنست، انتفاضه را نماد تروریسم و یهودستیزی خواند و از مردم خواست برای پشتیبانی از اسراییل متحد شوند. شركت استارباكس یكی از حامیان اقتصادی ارتش اسراییل است و به خانواده‌های سربازان مجروح یا كشته‌شده در درگیری‌ها كمك مالی می‌كند.
این شركت یكی از پشتیبانان مالی حضور نظامی آمریكا در افغانستان و عراق نیز است.
________________________________________
Sara Lee
سارالی بزرگترین تولیدكننده‌ی پوشاك دنیاست. این شركت مالك بیش از چهل‌درصد سهام شركت دلتاجلیل (بزرگترین تولیدكننده‌ی پوشاك اسراییل) و مهم‌ترین شریك تجاری آن است. تولیدات این شركت با عناوین و نشان‌های مختلفی در كشورهای مختلف به فروش می‌رسد.
مدیر این شركت به پاس پشتیبانی از نظام اقتصادی اسراییل و سرمایه‌گذاری در سرزمین‌های اشغالی، جایزه‌ی جوبیلی را از بنیامین نتانیاهو (نخست‌وزیر پیشین این رژیم) دریافت كرده است.
پایگاه رسمی سارالی در شبكه‌ی اینترنت، كاربران را تهدید كرده است كه هر اقدام مشكوك به ارتباط با مقوله‌ی تحریم اسراییل را به مقامات قضایی ایالات متحده گزارش خواهد كرد.
________________________________________
NOKIA
لارس ولف که یكی از مدیران ارشد نوكیاست، در گفتگو با نشریه‌ی یهودی جروزالم‌پست در سال 1380، خبر از وجود «پروژه‌ی اسراییل» با هدف گسترش سرمایه‌گذاری‌ها و حضور بیشتر در سرزمین‌های اشغالی داد.
این شركت حضور خود در اسراییل را با یك سرمایه‌گذاری 500میلیارد دلاری در سال 1379 آغاز كرد و بخش عمده‌ی این سرمایه در اختیار شركت‌های اسراییلی قرار گرفته است.
نوكیا چند مجتمع تحقیقاتی و صنعتی را در سرزمین‌های اشغالی راه‌اندازی كرده و بخشی از فرآیند طراحی و تولید محصولاتی مانند باتری گوشی‌های تلفن همراه در این مجتمع‌ها انجام می‌شود.
________________________________________
NEWS corporation
شركت نیوز یكی از بزرگترین مجموعه‌های رسانه‌ای دنیاست كه بیش از 175 روزنامه و دهها شبكه‌ی تلویزیونی و رادیویی را در اختیار دارد. روپرت مرداخ، مالك این غول رسانه‌ای كه به گوركن كثیف مشهور است، به تازگی سرمایه‌گذاریهای سنگینی را در سرزمین‌های اشغالی آغاز كرده است. یكی از واحدهای این شركت كه NDS نام دارد، تعداد كارمندان خود را از بیست به ششصد نفر افزایش داده است.
به گزارش نشریه‌ی یهودی جروزالم‌پست در سال 1380، یكی از نهادهای یهودی آمریكا، از شركت نیوز و دو شركت دیگر، به پاس پشتیبانی اقتصادی از اسراییل تقدیر كرد.
________________________________________
Nestle
شرکت نستله که بزرگترین تولیدکننده‌ی مواد غذایی دنیا محسوب می‌شود، به پاس خدماتش به رژیم اشغال‌گر قدس، جایزه‌ی جوبیلی را از نتانیاهو (نخست‌وزیر وقت اسراییل) گرفته است. این شرکت بیش از دویست‌میلیارد تومان در اسراییل سرمایه‌گذاری کرده و در مقابل این خوش‌خدمتی، سالانه حدود بیست و چهارمیلیارد تومان کمک مالی از ایالات متحده دریافت می‌کند.
کار اجباری کودکان در مزارع این شرکت و فروش محصولاتی که موجب مرگ چندین کودک شیرخواره شده، سبب تحریم نستله در برخی نقاط دنیا شده است. نستله در سال 1379، بیش از چهارده‌میلیارد تومان به صندوق پرداخت غرامت هولوکاست کمک کرده و یکی از سهام‌داران عمدهی شرکت تولید لوازم آرایشی و زیبایی L'oreal (یکی دیگر از حامیان بزرگ رژیم صهیونیستی) است.
متاسفانه شعبه‌ی ایرانی شرکت نستله، در سال 1373 با سرمایه‌ی حدود چهل و دومیلیارد تومان تاسیس شده و اکنون با مدیریت یک فرد غیرایرانی به نام پیر تروبا، بخشی از محصولات نستله را در ایران تولید و توزیع میکند.
________________________________________
پرونده‌ی سیاه نستله
• مرگ سالانه پانزده نوزاد در اثر استفاده از شیرِ خشک نستله در کشورهای نیمه‌صنعتی، موجب شد سازمان‌های جهانی فعالی در زمینه‌ی غذای کودکان، این شرکت را از سال 1356 تحریم کنند.
• در زمستان سال 1383، صدها پرنده، دام و حیوان خانگی در ونزوئلا مردند. کارشناسان علت مرگ را بیماری کبدی ناشی از مواد غذایی آلوده تشخیص دادند. این مواد غذایی، توسط نمایندگی نستله در این کشور توزیع شده بود. مجلس ملی ونزوئلا، نستله را مقصر شناخت و آن را به پرداخت غرامت افراد محکوم کرد.
• بر اساس گزارشی که نشریه‌ی فوربس در اردیبهشت 1383 به نقل از سازمان جهانی کار منتشر کرد، نستله، برای تولید شکلات از کارگران خردسال استفاده می‌کند. در بررسی‌های بعدی مشخص شد بیش از دویست و پنجاه هزار کودک آفریقایی، در مزارع این شرکت در غرب آفریقا کار می‌کنند.
نستله ایران
نام شرکت: نستله‌ایران
زمینه‌ی فعالیت: تولید مواد غذایی
نشان‌های وابسته: نسکافه، کافی‌میت، نان، سرلاک، مگی
مدیر: پیر تروبا
تلفن: 88729858
نشانی دفتر مرکزی: تهران، خیابان شهیدخالد اسلامبولی، کوچه‌ی 21، پلاک 12
محصولات نستله حضور بسیار طولانی در ایران دارد. شركت نستله ایران (سهامی خاص) در نهم اسفند 1373، با شماره‌ی 111604 در اداره‌ی ثبت شركت‌ها و موسسات غیرتجاری به ثبت رسیده است.سرمایه‌ی این شرکت بیش از چهل میلیارد تومان برآورد می‌شود که بخشی صرف خرید یک کارخانه‌ی تولید نوشیدنی در کرج شده است. تجهیزات این کارخانه، بدون انتقال فناوری جدید، بازسازی شده و در اختیار نستله قرار گرفته است. در اردیبهشت 1382، اولین غذای كودك نستله ایران با نام تجاری سرلاك وارد بازار شد.
شركت نستله ایران نماینده‌ی انحصاری واردات، فروش و توزیع محصولات نستله در ایران را است و این شرکت خارجی مالك قسمت اعظم سهام نستله ایران بوده و مدیریت آن را نیز بر عهده دارد.
در دی‌ماه 1384، شیرخشك نوزاد با علامت تجاری نان دركارخانه جدید سایت قزوین نستله تولید شد.
از بهار سال 1384، نستله ایران صادرات دایمی سرلاك به چند كشور خاورمیانه را شروع كرد. این روند در سال توسعه یافته و شامل صادرات شیرخشك نان نیز شد.
محصولات نستله از طریق نمایندگی‌ها و توزیع‌كنندگان جنبی شركت سایه‌سمن، با استفاده از ناوگان خودروی‌های مخصوص توزیع می‌گردد.
نسکافه
هرچند نسکافه نام تجاری قهوه‌ی شرکت نستله است، اما هم‌اکنون به گونه‌ای خاص از قهوه گفته می‌شود که شرکت‌های مختلفی آن را تولید می‌کنند. مرادِ ما از نسکافه، همان کالایی است که شرکت نستله تولید می‌کند.
________________________________________
L’OREAL
اسراییل مركز منطقه‌ای این شركت در جنوب غربی آسیاست. كنگره‌ی یهودیان آمریكا در بیانیه‌ای خشنودی خود را از پشتیبانی شركت L’oreal از دولت اسراییل اعلام كرده است.
یكی از مدیران شركت در گفتگو با نشریه‌ی یهودی جروزالم‌پست، توقف فعالیت تجاری شركت در سرزمین‌های اشغالی از 1365 تا 1373 را تنها یك تظاهر به پیروی از تحریم اقتصادی اسراییل از سوی اتحادیه‌ی عرب خواند. گفتنی است كه حتی این ظاهرسازی هم، با اعلام رسمی بازگشایی شعب شركت در شهر تل‌آویو و دیگر شهرهای اسراییل به پایان رسید.
تقریباً نیمی از مدیران شركت یهودی‌اند و جانشین مدیرعامل آن خود را عاشق اسراییل می‌داند. او هدف از ارایه‌ی سالانه‌ی بورسیه‌ی ده‌میلیون تومانی از سوی شركت را تلاش برای اقدامی به‌یادماندنی در پنجاهمین سالگرد تاسیس اسراییل دانست.
این شركت به پاس پشتیبانی چشمگیرش از اسراییل، جایزه‌ی جوبیلی را از بنیامین نتانیاهو (نخست‌وزیر پیشین اسراییل) دریافت کرده است.
________________________________________
Limited brands
لس وگزنر، بنیان‌گذار، مدیرعامل و رییس هیات مدیره‌ی شركت، یكی از اعضای كمیته‌ی اِمِت است. این كمیته یك «اتاق جنگ رسانه‌ای» است كه برای اطمینان از پوشش رسانه‌ای حوادث جهانی به سود اسراییل تشکیل شده است. نام این كمیته از برگردان عبری واژه‌ی حقیقت (emet) گرفته شده است. چند نفر از قدرت‌مندترین رهبران سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ایالات متحده از اعضای این كمیته هستند.
بنیاد وگزنر در سال 1363 تاسیس شده و تقویت رهبری یهودی در آمریكا و اسراییل را هدف خود اعلام كرده است. اعطای بورس تحصیلی به مقامات دولت اسراییل و برگزاری سفرهای گردش‌گری رایگان برای جوانان یهودی آمریكا، بخشی از برنامه‌های این بنیاد است.
یكی از اسناد داخلی این بنیاد كه در سال 1382 برملا شد، از سوی خبرنگاران «یك راهنمای صهیونیستی برای دستكاری افكار عمومی آمریكاییان به سود اسراییل» نام گرفت.
________________________________________
Intel corp
اینتل یک واحد توسعه‌ی خود را در سال 1353 در حیفا و یک مجتمع تولید ریزپردازنده را در سال 1364 در قدس بنا نهاد. این واحدها نخستین مراکزی بودند که این شرکت خارج از مرزهای ایالات متحده ایجاد کرده بود.
یکی از واحدهای این شرکت که در زمینه‌ی پردازنده‌های موسوم به پنتیوم 4 فعالیت می‌کند، در زمین‌های یک روستای اشغال‌شده‌ی فلسطینی ساخته شده و ساکنان این روستا که پیش از تخریب، سیصد خانه، دو مسجد و یک مدرسه داشته، قتل‌عام شده‌اند و باقیماندگان اندک آن نیز حق بازگشت به زمین‌هایشان را ندارند.
مسوولان شرکت اینتل، به بهانه‌ی خودداری از ورود به مناقشات سیاسی، از گفتگو درباره‌ی سرنوشت صاحبان حقیقی زمین‌های این منطقه پرهیز می‌کنند. شعبه‌ی اسراییلی این شرکت هم‌اکنون با بیش از 4000 نفر کارمند، سومین واحد بزرگ اینتل در دنیاست و صادرات آن سالانه بیش از یك‌هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود. این واحد هم‌اكنون بر روی پردازنده‌های centerino كار می‌كند.
________________________________________
ریزپردازنده‌ی centrino
گونه‌ای از ریزپردازنده‌های شرکت اینتل که در رایانه‌های قابل حمل استفاده می‌شود. این پردازنده در مجتمع تحقیقاتی این شرکت در حیفا طراحی شده است.
ریزپردازنده‌ی پنتیوم 4
گونه‌ای از ریزپردازنده‌های شرکت اینتل که از سال 1379 برای رایانه‌های خانگی تولید می‌شود.
IBM
شرکت آی‌بی‌ام یك‌سال پس از اعلام تشکیل دولت اسراییل نخسیتن سرمایه‌گذاری‌هایش را در سرزمین‌های اشغالی شروع کرد و در سال 1381، به پاس نیم‌قرن خدمات چشمگیرش به این دولت، جایزه‌ی سفیر را از شیمون پرز (نخست‌وزیر پیشین اسراییل) دریافت نمود.
این شرکت که سابقه‌ی بدی در زمینه‌ی شرایط محیطی کارگران و تخلفات اقتصادی دارد، یکی از سه شرکتی است که در سال 1380، آریل شارون (نخست‌وزیر پیشین اسراییل) از ایشان تقدیر کرد.
لارنس ریکیاردی که یکی از مدیران ارشد آی‌بی‌ام است، در گفتگویی با روزنامه‌ی یهودی جروزالم‌پست بیان کرد: «این سرزمین و آرمان‌های والایش برای ما بسیار مهم است.» جالب آن‌که این شرکت یکی از مهم‌ترین شریکان صنعتی و اقتصادی حکومت نازی آلمان در زمان جنگ جهانی دوم بوده است.
پرونده‌ی سیاه IBM
شعبه‌ی آلمانی این شرکت، یکی از سازندگان ماشین‌های محاسبه‌گری بوده است که هیتلر برای اداره‌ی راه‌آهن، نگهداری اطلاعات مربوط به اسرای جنگی و ساخت ادوات زرهی به آن‌ها نیاز داشته است. این همکاری از سال 1312 تا 1324 ادامه پیدا کرده است.
• کارگران این شرکت در مکزیک، در ازای یک‌ساعت کار، کمی بیش‌تر از پانصد تومان دریافت می‌کنند. IBM برای استخدام این کارگران، از شبکه‌ی پیچیده‌ای از شرکت‌های ریز و درشت استفاده می‌کند تا کارگرانش، اتحادیه‌ی کارگری تشکیل دهند.
جروزالم‌پست
این روزنامه‌ی انگلیسی‌زبان از دهم آذر 1311 در بیت‌المقدس منتشر می‌شود. نام آن تا سال 1329 ـ یعنی دو سال پس از اعلام تشکیل اسراییل ـ، پالستین‌پست بود. شمارگان این روزنامه حدود 50.000 نسخه برآورد می‌شود و سیاستمداران و خبرنگاران خارجی، بیشترین خواننده‌ی آن هستند. این روزنامه تا سال 1368 به حزب کارگر و دیدگاه‌های چپ و لیبرال گرایش داشت؛ اما با تغییر مدیریت آن در این سال، به سمت حزب لیکود و جریانات راست‌گرا متمایل شد.
________________________________________
Estée Lauder

رونالد لادر مدیر این شركت است. وی رییس كنونی صندوق ملی یهود و مدیر پیشین كنفرانس مدیران سازمان‌های یهودی آمریكاست. او كه یك صهیونیست دوآتشه و پركار آمریكایی است، مخالف سرسخت بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین‌هایشان است و معتقد است باید ایشان را از بین برد.
او در میان گروهی از صهیونیست‌ها در بیت‌المقدس، پس از ابراز مخالفت با گفتگو درباره‌ی حاكمیت دوگانه دولت اسراییل و دولت فلسطین بر این شهر، از سیاست مشت آهنین آریل شارون (نخست‌وزیر پیشین اسراییل) پشتیبانی كرد.
وی یك مركز پژوهشی را به راه انداخته كه بر اساس گزارش وزارت آموزش رژیم اشغال‌گر قدس یكی از تندروترین نهادهای راست‌گرای اسراییل است.
سازمان‌های صهیونیست به غربیان توصیه می‌كنند كه برای شكستن تحریم مسلمانان علیه این شركت و شركت‌های مشابه، كالاهای آن‌ها را بخرند.
________________________________________
DELTA GALIL

داو لاتمن یكی از دوستان نزدیك ایهود باراك (نخست‌وزیر پیشین اسراییل) است. او دلتاجلیل را در سال 1354 در اسراییل بنا نهاد و هم‌اکنون مهمترین سهام‌دار و مدیر آن است. سارالی (بزرگترین شركت تولیدكننده‌ی پوشاك دنیا) دومین سهام‌دار دلتا و شریك اصلی آن محسوب می‌شود.
دلتا محصولات خود را به واسطه‌ی نشان شركت‌های دیگر هم‌چون ماركس و اسپنسر، پوما، هوگوباس، كالوین‌كلین، نایك و ویكتوریاسكرت به بازار جهانی عرضه می‌كند.
لاتمن یكی از اهداف خود را تاسیس منطقه‌ی آزاد تجاری خاورمیانه میداند كه اسراییل در آن نقشی چون آمریكا در اتحادیه‌ی تجارت آزاد آمریكای شمالی (نفتا) خواهد داشت. دلتا بزرگترین تولیدكننده‌ی پوشاك در سرزمین‌های اشغالی و یكی از بزرگترین‌ها در سطح دنیاست.
________________________________________
Coca Cola

وزارت خارجه‌ی رژیم اشغال‌گر قدس در روزنگاری که برای سال 1345 منتشر کرده، شش واقعه را حیاتی خوانده است. مخالفت صریح شرکت کوکاکولا با تحریم اسراییل از سوی کشورهای اسلامی یکی از این وقایع است. این شرکت در سال 1356، به پاس سی‌سال پشتیبانی از رژیم صهیونیستی و مقاومت در برابر تحریم مسلمانان از سوی هیات اقتصادی اسراییل مورد تشویق قرار گرفت.
کوکاکولا در برابر دریافت 55میلیارد تومان معافیت مالیاتی، یک مجتمع تولیدی در زمین‌های یک روستای فلسطینی ساخته است. این شركت میزبان و پشتیبان مالی اتاق بازرگانی اسراییل و آمریکا در سال 1380 نیز بود. استفاده از مواد سمی و مضر برای کودکان در کشورهای جهان سوم و به‌کارگیری گروه‌های شبه‌نظامی برای برخورد با کارگران معترض در کشورهای آمریکای جنوبی، موجب شده که محصولات این شرکت از سوی برخی از نهادهای مدنی جهانی تحریم شود.
متاسفانه شرکت خوشگوار مشهد با پرداخت سالانه بیش از یك و نیم‌میلیارد تومان به یكی از شعبه‌های کوکاکولا، محصولات این شرکت را تولید و توزیع می‌کند. مسئولان شرکت خوشگوار با درخواست مردم برای تحریم کوکاکولا مخالفت کرده‌اند.
پرونده‌ی سیاه کوکاکولا
• کارشناسان تغذیه مصرف کوکاکولا را برای کودکان و نوجوانان را مضر می‌دانند. مصرف این گونه نوشیدنی‌ها، مانع از جذب کلسیم، منیزیم، ویتامین A و B می‌شود.
• شرکت کوکاکولا از سال 1297 تا کنون از مواد اسیدی مضر برای تولید نوشابه استفاده می‌کند.
• این شرکت، از سال 1362 از شهد قندی گیاهانی که دچار تغییرات ژنتیکی شده‌اند، استفاده می‌کند. این مساله، سبب بروز خطر ابتلا به دیابت و چاقی مفرط می‌شود.
• بر اساس گزارش سال 1382 مرکز علم و محیط زیست که یک سازمان پژوهش علمی غیردولتی هندی است، نوشابه‌های کوکاکولا و پپسی که در این کشور تولید می‌شوند، حاوی آفت‌کش‌ها و مواد سمی‌ای چون د.د.ت هستند و حجم مواد سمی این نوشابه‌ها، سی‌برابر بیشتر از استانداردهای کشورهای اروپایی است. حتی محصولات این شرکت‌ها در آمریکا نیز حاوی این مواد نیستند.
پس از انتشار این گزارش، فروش شرکت کوکاکولا در آن سال، پانزده درصد کاهش یافت.
• سازمان غذا و داروی آمریکا، پس از بررسی‌های فراوان نوشابه‌های شرکت کوکاکولا در سال 1385، از وجود ماده‌ی سرطان‌زای بنزن در آن‌ها خبر داد.
خوشگوار

نام شرکت: خوشگوار مشهد
زمینه‌ی فعالیت: تولید نوشابه گازدار غیرالكلی
نشان‌های وابسته: كوكاكولا، فانتا، آب معدنی داسانی، خوشگواركوكا، خوشگوار پرتقالی
مدیر: مسعود یزدی
تلفن: 6625757 و 6624969
نشانی کارخانه: مشهد، شهرك صنعتی توس، بزرگراه آسیایی
این شرکت که محصولاتش را پیش از انقلاب تحت نظر شرکت كوكاكولا تولید می‌کرد، پس از انقلاب اسلامی نیز ارتباط با شركت آمریكایی را حفظ كرد و سالانه، با واسطه‌ی یك شركت ایرلندی، یک میلیارد و پانصد میلیون تومان به حساب كوكاكولا در آمریكا واریز می‌كند. کوکاکولا که پس از انقلاب اسلامی از بازار ایران خارج شده بود از سال 1373، با امضای قرارداد فرانشیز با شرکت‌هایی از جمله خوشگوار، مجدداً وارد بازار ایران شد که شرکت‌های ایرانی از طریق یک شرکت ایرلندی به نام کوکاکولای آتلانتیک و بعدها از طریق شرکت کنسانتره Drogheda، شهد نوشابه را دریافت می‌کنند.
مدیر شرکت خوشگوار در پاسخ به درخواست مردم برای قطع ارتباط با کوکاکولا می‌گوید: بازار فروش ما وابسته به همین نام است و نمی‌توانیم آنرا حذف کنیم.
Babylon Ltd
شرکت سازنده و ناشر فرهنگنامه‌ی بابل* که این روزها نام کمابیش شناخته‌شده‌ای است، در سال 1375 در سرزمین‌های اشغالی تاسیس شده است. این شرکت هم‌اکنون با به‌کارگیری حدود هشتاد نفر، دفاتری در اسراییل و آلمان دارد.
نام و نشان عجیب این شرکت یکی از نخستین عناصری است که توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند. برگزیدن نام یك دولت باستانی که روزگاری یهودیان در آن زیسته‌اند و استفاده از تصویر سرزمینی سبز در میان دو نهر آب، یادآور آرمان موهوم حکومت یهودی از نیل تا فرات است. فراموش نکنیم که آنچه نشان تجاری شرکت می‌نمایاند، قلمرو سرزمینی همان دولتی است که این شرکت نامش را بر خود دارد. جالب آنکه کره‌ی زمینی که شرکت بابل به تصویر کشیده است، به جز همین دو رود و قلمرو میان آن هیچ جای دیگری ندارد!
عجیب‌تر این‌كه این شركت دو پایگاه یكسان در اینترنت دارد كه در یكی از این دو هیچ نام و نشانی از اسراییل پیدا نمی‌شود و به جای آن نشانی دفاتر شركت در فلسطین، اردن و دیگر كشورهای اسلامی نوشته شده است! *كه به اشتباه بابیلون خوانده می‌شود؛ در حالیكه بابیلون برگردان انگلیسی واژه‌ی بابل است.

+ نوشته شده در  شنبه دهم اردیبهشت 1390ساعت 12:46  توسط همسنگر  | 

آیا ما به اقتصاد صهیونیسم کمک می کنیم؟

اقتصاد اسرائیل، در ابتدای تشکیل، به واسطه پشتیبانی انگلیس (قیم فلسطین) و سرازیر شدن سرمایه های یهودیان ثروتمند، این کشور و استفاده از آن در بخش تولید، از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار بود. به شکلی که تولید ناخالص ملی آن، هر پنج سال دو برابر می شد،در حالی که تعداد جمعیّت یهود نیز هر هشت سال دو برابر افزایش می یافت. این تحول به معنای رشد چشم گیر اقتصادی آنان بوده که به تدریج به برتری اقتصادی یهودیان بر عرب های فلسطینی انجامید.

سرمایه

از عوامل رشد اقتصادی اسرائیل، دریافت مساعدت های خارجی، به شکل وام، و کمک های بلاعوض یا تسهیلات تجاری است.دریافت غرامت یهودآزاری از دولت آلمان نیز در رشد اقتصادی این کشور بسیار مؤثر بود؛ به بیان دیگر،اسرائیل پس از اینکه به عنوان یک دولت،تشکّل یافت، خود را نماینده همه یهودیان جهان معرفی نمود، و با این ادعا توانست قراردادهای متعددی با دولت آلمان منعقد کند که بر اساس آن، این کشور می باید مبالغی را به عنوان غرامت به زیان دیدگان یهودی، به دولت اسرائیل بپردازد.از جمله این قراردادها، پرداخت 882 میلیون دلار،به صورت رایگان به اسرائیل است که این مبلغ باید به مصرف خرید خدمات از آلمان برسد.

از دیگر کمک های خارجی به اسرائیل، کمک های دولت آمریکا و یهودیان آمریکا است که به صورت های مختلف صورت می گیرد. حجم کمک های اقتصادی آمریکا به رژیم اسرائیل، از سال 1948 تا سال 1996، به رقم 6/27 میلیارد دلار بالغ می گردد که این مبلغ در آغاز هر سال مالی، به صورت رایگان، از طرف خزانه داری آمریکا در اختیار اسرائیل قرار می گیرد.

با بررسی سابقه تاریخی اقدامات یهود و به خصوص صهیونیست‌ها، می‌توان متوجه شد که صهیونیسم جهانی بر دو پایه پول (اقتصاد) و رسانه (کنترل و مهندسی افکار عمومی) تکیه کرده است

شاید دور از ذهن باشد اما وقوع انتفاضه در سرزمین فلسطین و تداوم آن،هزینه ها، خسارت ها و تبعات گوناگونی برای رژیم صهیونیستی داشته است؛ مانند خسارات و تبعات منفی رکود اقتصادی ،پیامدها و تبعات منفی نظامی، و خسارت های جانی. وجود ناآرامی در مناطق فلسطینی و ایجاد تنش و بحران در منطقه خاورمیانه، کاهش چشم گیر حجم سرمایه گذاری های خارجی در اسرائیل را به همراه داشته است. این امر موجب شده تا اسرائیل فرصت های مناسب برای جذب سرمایه های خارجی را از دست بدهد و هزینه های مضاعفی را متحمّل شود.

با بررسی سابقه تاریخی اقدامات یهود و به خصوص صهیونیست‌ها، می‌توان متوجه شد که صهیونیسم جهانی بر دو پایه پول (اقتصاد) و رسانه (کنترل و مهندسی افکار عمومی) تکیه کرده است، ستون‌هایی که صهیونیست‌ها با استفاده از قدرت و هم‌افزایی و پشتیبانی آنها، استیلای خود را در نقاط مختلف جهان به صورت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بسط و گسترش می‌دهد.

آن‌چه در ذیل می‌آید، بررسی اجمالی این موضوع است که ما چگونه ناخواسته به صهیونیسم کمک می‌کنیم و در ادامه، چگونه می‌توانیم نقش کمتری در چرخه‌ی مالی و رسانه‌ای صهیونیسم جهانی داشته باشیم

یهود

یکی از مباحث مطرح این روزها تحریم کالاهای صهیونیستی است. رمضان شریف رئیس ستاد قدس و انتفاضه شورای هماهنگی انقلاب اسلامی  در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص نقشی كه رسانه‌ها می‌توانند در تحریم كالاهای صهیونیستی داشته باشند، اظهار داشت: اولین رسالت و یا انتظاری كه از رسانه‌ها در این خصوص وجود دارد، آگاه‌سازی افكار عمومی از تأثیری است كه تحریم كالاهای صهیونیستی می‌تواند بر تداوم جنایات این رژیم جنایتكار داشته باشد.

رئیس ‌ستاد قدس و انتفاضه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینكه حیاط اقتصادی رژیم صهیونیستی بر 2 پایه صنعت توریسم و صادرات كالا استوار است، گفت: صنعت توریسم نقش تعیین‌كننده‌ای در اقتصاد رژیم صهیونیستی دارد كه البته بعد از جنگ 33 روزه و 22 روزه این صنعت در اراضی اشغالی سیر نزولی داشته و در آستانه تعطیل شدن قرار گرفته است.

وی افزود: به همین دلیل صهیونیست‌ها به توسعه تجارت خود با سایر كشورها رو آورده‌اند لذا تحریم كالاهای صهیونیستی می‌تواند نقش بسیار مؤثرتری را در شرایط فعلی ایفا كند و شایان ذكر است كه روند مهاجرت به سرزمین‌های اشغالی فلسطین نیز روند معكوس پیدا كرده است.

شاید بپرسید، منظور از کالاهای صهیونیستی چیست؟

تعریف این کالاها را باید از دو منظر نگاه کرد:

۱- کالاهای تولید شده در خاک سرزمین‌های اشغالی که البته این کالاها هیچگاه به صورت رسمی و از موادی قانونی وارد کشور نشده و نمی‌شوند، بلکه بیشتر به صورت قاچاق و از طریق برخی کشورهای همسایه، مانند کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و در مقیاس محدود وارد ایران می‌گردند.

علامت شناسایی این کالاها (اگر به صورت مشخص منشأ آنها معلوم نباشد) با بررسی بارکد مندرج بر روی کالا قابل تشخیص است. بارکدی که برای کالاهایی با منشأ اسرائیلی تعریف شده، با عدد ۷۲۹ شروع می‌شود که در سمت چپ زیر بارکد قرار دارد و به راحتی می‌توان با دیدن این کد، از منشأ تولید کالا مطلع گردید

رسالت و یا انتظاری كه از رسانه‌ها در این خصوص وجود دارد، آگاه‌سازی افكار عمومی از تأثیری است كه تحریم كالاهای صهیونیستی می‌تواند بر تداوم جنایات این رژیم جنایتكار داشته باشد

۲- از منظر دیگر، کالاها و خدمات صهیونیستی صرفاً آنهایی نیستند که در محدوده‌ی جغرافیایی سرزمین‌های اشغالی تولید می‌شوند، بلکه کلیه‌ی کالاها و خدماتی هستند که توسط شرکت‌های وابسته به کارتل‌ها و سرمایه‌گذاران صهیونیستی، در قالب شرکت‌های بزرگ چند ملیتی و حتی ثبت شده در کشورهای ثالث تولید و توزیع شده و تمام یا بخشی از سود آنها، در راستای منافع صهیونیسم جهانی و رژیم غاصب اسرائیل هزینه می‌گردد.

این کالاها بر اساس نوع کارکرد و اهمیت اقتصادی، فنی و… به چهار دسته تقیم می‌شوند:

۱- کالاهای لوکس و تجملاتی

۲- کالاهای ضروری

۳- کالاهای استراتژیک

۴- خدمات فرهنگی - رسانه‌ای.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان این که قانون تحریم کالاهای صهیونیستی در مجلس تصویب شده است، گفت: وزارت خارجه نخستین گزارش خود را در خصوص فهرست شرکت ها و کالاهای صهیونیستی آماده کرده است و به مجلس ارائه می کند.

به گزارش  واحد مرکزی خبر، محمدرضا میرتاج الدینی( در تاریخ ششم مرداد ماه 89 ) اظهار داشت: با وزارت خارجه صحبت کرده ایم و علی القاعده تا پایان مرداد این گزارش به مجلس ارائه می شود.

وی در خصوص اظهار نظر برخی مقامات دولتی درباره صهیونیستی نبودن یکی از برندها گفت: درباره یک مورد خاص نمی توانم اظهار نظر کنم بلکه باید بر اساس قانون تصمیم گیری شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی جهان عصر روز پنج شنبه( 14 مرداد ماه 89 ) جلسه همایش تحریم كالاهای اسرائیلی توسط گروه نور قدس برگزار شد كه از مهمانان دعوت شده در این همایش تنها آقای میرتاج الدینی از طرف دولت حضور پیدا كرد و به ایراد سخنان خود در خصوص رژیم صهیونیستی پرداخت.وی در پاسخ به شهبازی یكی از اعضای دانشجویان جنبش عدالتخواه  در باره دو برند خاص کالا چنین گفت:

شهبازی: شركت های «نستله» و «كوكا كولا» كه كاملاً صهیونیستی هستند و كالاهای این شركت ها در ایران به فروش می رود. چرا این شركت ها هنوز در ایران فعالیت می كنند؟

میرتاج الدینی: نام این شركت ها حتماً در لیست سه جلدی دولت وجود ندارد و الا دولت با تمام شركت هایی كه در این لیست وجود دارد، قطع رابطه اقتصادی كرده است. نباید بدون دلیل و مدرك شركتی را متهم كرد، باید به فكر كارگرانی بود كه در این شركتها مشغول به كار هستند.

طبیعی تری خواسته ما در این بین این است که هرچه سریعتر نسبت به تعیین صهیونیستی بودن یا نبودن این کالاها اقدامی صورت بگیرد.
+ نوشته شده در  جمعه نهم اردیبهشت 1390ساعت 15:23  توسط همسنگر  | 


***سفر سراسر عزت و هوشمندی دکتر احمدی نژاد به لبنان باعث سرافرازی هر مسلمان و انسان آزاده ای هست و خواهد بود و ایرانیان قدر شناس، قدر نعمت را می شناسند و گوش به ندای شیاطین و حسودان نمی دهند. به فرموده امام عزیز، همین که دشمن صهیونیستی، از این سفر اظهار ناراحتی شدید کرده است، نشان دهنده اوج موفقیت و تدبیر دکتر احمدی نژاد و مشاورانش در این سفر می دهد. الحمدلله رب العالمین، بازتاب وسیع این سفر باعث شدکه همه درجریان خوب آن قرار گیرند لذا دراینجا به همین مقدار بسنده می کنم. امید که خداوند حکیم، اجر خیر این سفر و تلاش های بی شائبه ایشان را به بهترین نحو بدهد.
 
حاخام اری شولت:ارزش آبروی زن یهودی،کمتر ازحفظ اندیشه صهیونیستی است!
سخنان یک خاخام یهودی درسرزمین های اشغالی،جنجال بسیاری رادر میان رسانه ها و مردم در برابر این سخنان بر پا کرده است. به گزارش«تابناک»،«آری شوالت»،خاخام یهودی و کارشناس ارشد پژوهش پروتکل های صهیونیزم می گوید: زنان یهودی برای به دست آوردن اطلاعات امنیتی وسیاسی ازبیگانگان و تروریست هامی توانندبه تن فروشی نیز روی بیاورند! البته تنها زنان بدکار ـ که حرفه آنها تن فروشی است ـبه این فتوا رفتار می کنند؛ البته اگرلازم باشد، در آینده، زنان دیگر نیز برای به دست آوردن اطلاعات، به این حرفه می آورند. بنا براین گزارش،استدلال«شوالت»برای بیان چنین موضوعی،این است که به باور وی،«حفظ اندیشه صهیونیزم از آبروی یک زن یهودی، بسیار بیشتر است.»
      

این سخنان که در جامعه صهیونیست ها جنجال برانگیز شده است، واکنش هایی به دنبال داشته؛ از جمله روزنامه «یدیعوت آحارنوت»، چاپ رژیم صهیونیستی، این سخن را «شرم آور و سخیف» خواند.
اما در این میان، دیدگاه یکی از خوانندگان این خبر در روزنامه «الرای العام» کویت جالب است. او می نویسد: این موضوع چیز جدیدی نیست که نیاز به فتوا داشته باشد، چرا که حدود شصت سال است، صهیونیست ها با بهره گیری از روابط جنسی، توانسته اند اطلاعات فوق العاده مهمی را از کشورهای عربی بیرون آورند
+ نوشته شده در  جمعه نهم اردیبهشت 1390ساعت 15:20  توسط همسنگر  | 

قهوه با طعم خون...کالاهای شرکت نستله:
- کیت کت:شکلاتی که شما هم از طرفداران آن باشید...
متاسفانه این شکلات توسط شرکت نستله که یک شرکت صهیونیستی است تولید می شود.
شکلاتی با طعم باروت و خون...
جالب است که امروز کشور ما یکی از صادر کنندگان انوع شکلات است...شکلات هایی با کیفیت مناسب که می توانند جایگزین مناسبی برای محصولات کیت کت باشند...
مارک هایی مانند شیرین عسل ، فرمند ، باراکا....
- سرلاک: شاید فرزندان دلبند ما...
هرگز و هرگز ما را نبخشند که روزانه به آنها محصولات صهیونیستی می خورانیم...

و تعجب است که می خواهیم فرزندانی خوش خلق داشته باشیم...حال آنکه از کودکی خشم و نفرت و خون ریزی را با گوشت و خونشان عجین می کنیم...

به جای سرلاک می شه از انوع سوپ ها و حریره ها استفاده کرد که مشابه ایرانی اون هم موجوده.

-نسکافه: عجب از ما دانشجویان که هنوز نتوانسته ایم جایگزینی مناسب برای آن بیایم...

شاید محصولات باراکا جایگزین مناسبی باشد....
یادمان با شد...

اگر ما این کالاها را مصرف نکنیم ذره ای از ما کم نمی شود...

اما در عوض به اسراییل هم کمک نکرده ایم تا کودکان فلسطینی را قتل عام کند...

مطمئن باشید کودکان فلسطینی از این کار شما بسیار خوشحال خواهند شد...
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم اردیبهشت 1390ساعت 18:20  توسط همسنگر  | 

رابطه فقر در اسرائيل و انتفاضه
012860.jpg

آيا روزي فرا مي رسد كه يك انقلاب مردمي در اسرائيل بر ضد طبقه حاكمه اين كشور بر پا شده و منجر به حذف و ريشه كني معيارهاي ثابت و قديمي اسرائيل در قبال مسئله فلسطين و اشغالگري شود؟ اين پرسش را نه يك متفكر عرب چون محمد حسنين هيكل بلكه يك انديشمند اسرائيلي مطرح كرده است.
يوري افنيري، نويسنده و روزنامه نگار اسرائيلي و يكي از فعالان «جنبش صلح» است كه براي ده سال عضويت در پارلمان اسرائيل (كنست) را داشت. وي پرسش خود را از خلال بررسي تغييرات فراگيري مطرح مي كند كه بيش از دو و نيم سال است جامعه اسرائيل را از شروع انتفاضه فلسطين (سپتامبر ۲۰۰۰) تاكنون دستخوش خود قرار داده است. تغييراتي كه به نظر افنيري كاملاً منفي است ولي اين معضل همچنان روند خود را طي مي كند. زيرا طبقه متوسط و فقير كه اكثريت جامعه اسرائيل را تشكيل مي دهد تاكنون به ماهيت رابطه ارگانيك بين مقاومت مسلحانه فلسطين و اصول ثابت امنيتي سياسي اسرائيل و ركود اقتصادي و اجتماعي حاد و رو به رشد اين كشور پي نبرده است.
اكنون پرسش اين است كه: چه روزي مي رسد كه ملت اسرائيل به اين رابطه پي برد؟ به قول اين متفكر اسرائيلي، جامعه يهودي از يك توهم لذتبخش خرسند است و احساس مي كند «بين سياست هاي ما در قبال فلسطيني ها و وضعيت اقتصادي مان» اصلاً رابطه اي وجود ندارد.
افنيري پس از شرح بهاي سنگين اقتصادي كه اسرائيل به خاطر سياست سركوبگرانه و استقرار اشغالگري پرداخته است، يادآور مي شود كه ناديده گرفتن اين بها باعث يك نتيجه گيري عجيب شده است. به همين دليل است كه فقيرترين طبقات در جامعه اسرائيل ـ يعني اكثريتي كه تحت تاثير اين ركود اقتصادي هستند ـ در انتخابات به حزب تندروي ليكود راي مي دهند. كما اينكه در انتخابات اخير به شارون راي داده و اميدوار بودند او بتواند دو هدف را برآورده سازد: يكي سركوب فلسطيني ها و انتفاضه شان و ديگري پايان دادن به بحران اقتصادي موجود در اين كشور. معناي اين عمل اين است كه اكثريت اسرائيلي ها از ادراك تناقض بين اين دو هدف عاجزند. يعني نمي دانند كه هزينه بالاي آن سياست سركوبگرانه بود كه اين بحران اقتصادي را پديد آورد.
اينك به پرسش ابتداي مقاله باز مي گرديم: ملت اسرائيل چه زماني اين تناقض را درك كرده و دست به انقلابي بر ضد طبقه حاكمه و سياست هاي ثابت و سركوبگرانه اش بر عليه ملت فلسطين خواهد زد؟ چه زماني اكثريت جامعه اسرائيلي در خواهند يافت كه اين شارون و امثال او هستند كه در واقع سبب بدبختي آنها شده اند؟ افنيري مي گويد نشانه هاي يكسري تغييرات در نگرش جامعه اسرائيل به چشم مي خورد. انتقاد از سياست هاي راست گرايان در اسرائيل بالا گرفته و آنها را به اين امر متهم مي سازند كه سياست هاي سركوبگرانه آنها عامل اصلي ركود اقتصادي است. ركودي كه در سطوح مختلف زندگي خانواده هاي اسرائيلي مشهود است. حتي دولت شارون طي ماه هاي اخير مجبور شد اعتراف كند تداوم مقاومت فلسطيني ها باعث كاهش كارآمدي اقتصاد ملي اسرائيل شده است. به همين خاطر اينك دولت شارون خود را در ادامه سياست صرفه جويي كه دولتش را با آن شروع كرد ناتوان احساس مي كند. مقاومت مسلحانه فلسطيني ها ضربات سنگيني را بر صنعت توريسم فرود آورد كه يكي از محورهاي اقتصاد اسرائيل محسوب مي شود و در اثر تداوم انتفاضه، سرمايه گذاري هاي خارجي در اين كشور تقريباً متوقف شد. ارتش بزرگ اسرائيل كه مسئوليت جنگ با مقاومت فلسطيني و حمايت از شهرك هاي يهودي را بر عهده دارد، حجم زيادي از توليد ملي اين كشور را در خود مي بلعد و همين مسئله كسري فزاينده اي را در بودجه كلي كشور پديد آورده است.
خلاصه اينكه: به قول افنيري، بحران اقتصادي اسرائيل با استمرار مقاومت فلسطيني ها، روز به روز پيچيده تر مي شود و در آينده سطح درآمد خانواده هاي وابسته به طبقه متوسط و فقير باز هم كاهش خواهد يافت. از آن پس اسرائيل وارد مرحله اي از اعتصابات پي درپي خواهد شد كه راه بر يك انقلاب مردمي بر ضد اين طبقه حاكمه هموار خواهد ساخت.
با استناد به اين تحليل، حال مي توان پرسيد كه چرا رهبري جديد فلسطين، به سركردگي محمود عباس دست به پاكسازي مقاومت مسلحانه زده است؟ آيا اين رهبري قصد آن را دارد كه طبقه حاكم بر اسرائيل را نجات دهد؟
البيان
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم اردیبهشت 1390ساعت 18:12  توسط همسنگر  | 

اسراییل: عکس زن حامله فلسطینی، هدفی روی تی شرت سربازان اسراییلی

« با شلیک به زنان باردار، دو نشان را هدف قرار می دهید» این جمله مربوط به چند هزار سال پیش و در بین قبایل بدوی نیست، این جمله ایست که در قرن بیست و یک و چند روز پیش بر روی لباس سربازان اسراییلی به چشم خورده وخبرگزاری های غربی آن را افشا نموده اند.

اخیرا تی شرت هایی برای سربازان رژیم صهیونیستی تولید و عرضه گردیده است که کشتن زنان باردار، بچه های کوچک و تخریب مساجد را توصیه می کند. این تی شرت ها که برای سربازان اسراییلی، درپایان دوره های آموزشی و تمرینی، تولید شده و توسط روزنامه هاآرتص افشا گردیده است! یکی از این تی شرت ها که برای گروهی از تک تیرانداز ها تهیه شده است عکس یک زن حامله مسلح را نشان میدهد که در مرکز دوربین تفنگ قرار دارد و به زبان انگلیسی و عبری روی آن نوشته شده : یک تیر، دو کشته.

اسراییل: عکس زن حامله فلسطینی، هدفی روی تی شرت سربازان تجاوز کار اسراییلی

زن باردار زن حامله زنان باردار زنان حامله سربازان دختر و پسر اسرائیلی کشتن و قتل فلسطینی ها باردار باردار شدن بارداری بارداری اسلام بارداری باکره بارداری باکره بارداری بدون نزدیکی بارداری جنیفر لوپز بارداری رنگ مو بارداری سالم بارداری ناخواسته بارداری هفته به هفته بارداری و تغذیه بارداری و زایمان اموزش حامله کردن انواع شرت زنانه بهترین زمان برای حامله شدن تصاویر شرت زنانه تعبیر خواب حامله شدن حاملگی حاملگی انجلینا جولی حاملگی پوچ حاملگی خارج از رحم حاملگی خارج رحمی حاملگی دختر باکره حاملگی در زنان حاملگی ناخواسته حاملگی نانسی عجرم حاملگی هفته به هفته حاملگی و پریود حامله داری حامله شدم حامله شدن حامله شدن دختر حامله شدن زن حامله کردن حامله کردن زن حامله نشدن حاملهگی

دیگری، عکس بچه ای است که یک تفنگ بلند تر از خود حمل می کند و در مرکز هدف قرار دارد و روی آن به زبان عبری نوشته شده: کوچکتر، سخت تر است.

تی شرت دیگر، یک سرباز متجاوز اسراییلی را نشان میدهد که در حال منفجر کردن یک مسجد است و این جمله را می گوید: فقط خدا می بخشد.

به نظر می رسد تایید آمار اینکه بیش از 70 درصد از شهدای غزه از بین زنان و کودکان بوده اند، باعث شده که فرماندهان ارتش تجاوز کاراسراییل با این عمل خود علاوه برتوجیه این جنایت فجیع خود، نظامیان اسراییلی را برای جنایت های بعدی آماده نمایند.

کشورهای غربی مدعی حقوق بشر که اسراییل را همواره به عنوان الگویی از رعایت حقوق بشر معرفی نموده و مردم فلسطین را بعنوان تروریست محکوم می نمایند، هنوز در برابر این افشا گری واکنشی از خود نشان نداده اند

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم اردیبهشت 1390ساعت 12:2  توسط همسنگر  | 

این کفش دارای حق بیمه می باشد

کفش تیمبرلند

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم اردیبهشت 1390ساعت 12:2  توسط همسنگر  | 

 به متن انگلیسی زیر عکس توجه فرمایید

این همون نامیست که شرکت آبمعدنی دماوند با فتخار خوش رو وابسته به اون نشون میده :

 دماوند با مشارکت دنون فرانسه

در تصویر بالا متنی رو میبینید که نشون دهنده ی همکاری این شرکت با یونیسف هست . در پایان این متن نوشته شده "با خرید هر بطری آبمعدنی دماوند فرصت رشد و شکوفایی را به یک کودک خردسال هدیه دهید"

البته مطمئناً منظور از کودکان ، کودکان فلسطینی ساکن نوار غزه نیستند .

حتی در جنجال اخیر برسر کیفیت چند آبمعدنی از جمله دماوند هم اسم این شرکت به عنوان ناجی دماوند به میون اومد :

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم اردیبهشت 1390ساعت 17:4  توسط همسنگر  | 

اما نوشابه های پپسی! می دانید PEPSI مخفف چیست؟ I Pay each Penny to Save Israel (هر پنی که من پرداخت می کنم برای اسرائیل ذخیره می شود.)

آرم نوشابه کوکاکولا عکس عبارت "لامحمد لا مکه" است و در یکی از طرحهای تبلیغاتی  که آرم کوکاکولا را بر روی گنبد مسجدالاقصی مونتاژ کرده نوشته است " با نوشیدن این نوشابه آمریکایی شما از حامیان اسرائیل خواهید بود!"


 


و اوضاع همین است که هست... هر ریالی که بابت خرید و مصرف این محصولات می پردازیم گلوله ای می شود در قلب کودک فلسطینی و بمبی بر سر خانه اش و عاملی برای ویرانی سرزمین و آوارگی هموطنان او؛ و من و شمای مصرف کننده کالاهای اسرائیلی و آمریکایی در قتل عام آنان شریک می شویم.


دراکولا


 


 


این پوستر کاری از گروه حنیف و متن بالا برگرفته از بیانیه ای بود که در نمایشگاه قرآن بدستم رسید.
 

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم اردیبهشت 1390ساعت 17:0  توسط همسنگر  | 

ما تنها نیستیم!
نام شرکت نستله به دلیل این ارتباط وثیق اقتصادی با رژیم صهیونیستی در لیست معتبرترین نهادهای بین‌المللی تحریم اسرائیل موجود است؛ و تاکنون در نقاط مختلف جهان، این شرکت توسط گروه‌های مختلف مسلمان و غیر مسلمان، به دلیل کمک به رژیم صهیونیستی تحریم شده است.
از جمله نهادهای معتبر جهانی که این شرکت را در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی تحریم کرده‌اند، یکی از بزرگ‌ترین اتحادیه‌های تجاری اروپا (UNSION) و یک نهاد مسیحی عمده به نام (Christian Aid) هستند که هر دو غیر مسلمانند. گروه‌ها و نهادهای اسلامی مختلف نیز از چند سال پیش (پس از آغاز انتفاضه‌ی دوم) نستله را در لیست تحریم خود قرار داده‌اند. ده‌ها گروه اسلامی در اروپا و آمریکا، به منظور تحریم شرکت‌های صهیونیستی، سایت تخصصی اینترنتی تأسیس کرده‌اند که در لیست اکثر آن‌ها نام شرکت نستله موجود است.
از جمله نهادهای بین‌المللی دیگر تحریم‌کننده‌ی نستله، اتحادیه‌ی عربی تحریم اسرائیل است که پس از تحریم، این شرکت، ‌با واکنش شدید مدیر عامل نستله مواجه شد. پاسخ رسمی شرکت نستله به تهدید تحریم اتحادیه‌ی عرب در تیر ماه 85 این بود که: «قصد تسلیم در برابر تحریم کشورهای عربی را نداریم.»
سازمان‌های مدافع اعراب در بریتانیا، از جمله سازمانی که (دوستان الاقصی) نامیده می‌شود، برای تحریم محصولات نستله، به دلیل فعالیت آن در اسرائیل، فراخوان داده بوده‌اند. اما هیچ کمپانی از جمله کمپانی نستله و اورئال پاریس، فعالیت‌هایشان را نه به خاطر فراخوان‌های قبلی و نه فراخوان اخیر متوقف نکردند.
گاد پروپر، مدیر عامل Osem در این باره می‌گوید: «نستله تسلیم تحریم نمی‌شود. این که کسی در سوریه تصمیم به تحریم نستله گرفته باشد، به معنای آن نیست که تأثیری بر شرکت داشته باشد. من مطمئنم که شرکت تسلیم نخواهد شد. این موضوع از پاسخ رسمی شرکت به تحریم‌ها، هویدا است".
+ نوشته شده در  شنبه سوم اردیبهشت 1390ساعت 20:45  توسط همسنگر  | 

همکاری نوکیا با شرکت های اسرائیلی
  

به گزارش روزنامه اسرائیلی هارتص (Yedioth Ahronoth ) ، نوکیا علاقه مند به همکاری و شراکت با شرکت های اسرائیلی در زمینه های دیتا و ارتباطات بیسیم می باشد.

نمایندگان نوکیا طبق برنامه ریزی انجام شده بعنوان بخشی از نمایندگان رسمی 19 تاجر فنلاندی برجسته وارد اسرائیل می شوند.این ملاقات توسط سفارت اسرائیل و نماینده مالی اسرائیل در فنلاند ،‌ موتی ایشالوم ( (Moti Ishalom ترتیب داده شده است.

نوکیا بعنوان بزگترین شرکت فنلاندی ، 30-40 درصد از کل گوشیهای همراه جهان را تولید می کند. این شرکت 60000 کارمند دارد و جمع درآمد سال گذشته ان به 34 ملیون یورو رسید.

بواز هیرش (Boaz Hirsh) ، مدیر امور اقتصادی در وزارت صنایع، ‌بازرگانی و کار اسرائیل ، گفت که ورود هیئت عالی رتبه از فنلاند نشان می دهد که روابط با کشور فنلاند گرمتر خواهد شد.

مجموع صادرات اسرائیل به فنلاند در سال گذشته 121 ملیون دلار آمریکایی رسید و بنابر اطلاعات واصله 13 شرکت اسرائیلی شروع به فعالیت در اسرائیل کرده اند.

+ نوشته شده در  جمعه دوم اردیبهشت 1390ساعت 13:17  توسط همسنگر  | 

تبلیغات محصولات صهیونیستی در مترو+عکس

خبرنامه دانشجویان ایران: مدتی است که در متروی شهر تهران شاهد تبلیغات آب معدنی آکوافینا(aquafina) یکی از محصولات شرکت پپسی(pepsi) هستیم.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از عدالتخواهی، این در حالی است که مدتی پیش با مطرح شدن وجود نمادهای فراماسونری در برخی ایستگاه‌های مترو، مدیر عامل شرکت مترو تهران در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس اعلام کردند:”در صورتی که مسجل شود این نماد، همان نماد شیطان پرستی است حتما از ایستگاه‌ها آنها را جمع‌آوری می‌کنیم.” حال سوال اینجاست که آیا تبلیغات محصولات شرکت صهیونیستی پپسی در مترو دست‌کم از نمادهای فراماسونری دارد.

تبلیغات آب معدنی آکوافینا در مترو
تبلیغات آب معدنی آکوافینا در مترو

 

تبلیغات آب معدنی آکوافینا در مترو

تبلیغات آب معدنی آکوافینا در مترو

لازم به ذکر است که مدتی پیش همزمان با نصب تبلیغات شرکت صهیونیستی نستله (nestle) در مترو تعدادی از تشکلهای دانشجویی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به نصب تبلیغات این محصول در مترو اعتراض میکنند. در نهایت با برداشته نشدن این تبلیغات از داخل مترو، تعدادی از دانشجویان اقدام به نصب پوسترهای جنایات اسرائیلی بر روی تبلیغات مذکور را مینمایند.

نصب پوستر جنایات اسرائیل بر روی تبلیغات نستله در مترو

نصب پوستر جنایات اسرائیل بر روی تبلیغات نستله در مترو

+ نوشته شده در  جمعه دوم اردیبهشت 1390ساعت 13:17  توسط همسنگر  | 

مطالب جدیدتر